pilne3

Dzień Kobiet

Logo zespołu "Ale Babki" z DrużbicW tym roku dzień 8 Marca świętowaliśmy z przybyłymi gośćmi z Drużbic. Był to zespół ludowy ,,Ale Babki”, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Drużbicach. Wraz z zespołem przybyła Pani Kinga Gral Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej. Po powitaniu gości przez Dyrektor Panią Małgorzatę Muszkiewicz odbył się wspaniały występ wokalno - instrumentalny, który zachwycił wszystkich.

Czytaj więcej...

Ostatkowi przebierańcy

Ostatkowi Przebierańcy21 lutego już od rana trwały przygotowania do ostatniego dnia karnawału. Zgodnie z ludową tradycją to wtedy przebierańcy chodzą po domach. Z powodu pandemii i niesprzyjającej pogody przez ostatnie lata nie wyszliśmy poza teren Naszego Domu.

Czytaj więcej...

Wycieczka na wystawy

Mieszkańcy podczas zwiedzania wystawy

Mieszkańcy na wystawach30 stycznia grupka naszych mieszkańców z terapeutami udała się do Bełchatowa aby obejrzeć wystawy, które zostały zaprezentowane w Galerii MCK i MCK Giganty Mocy.

Czytaj więcej...

Nowe auto dla DPS

Nowy samochód dla DPS13 grudnia 2022 roku nasz Dom otrzymał nowy samochód zakupiony przez Powiat Bełchatowski. W roku 2021 Powiat Bełchatowski otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON – Program wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D na zadanie pn.: „Likwidacja bariery transportowej – zakup pojazdu dla DPS Zabłoty” z terminem realizacji umowy 2022 rok. Celem projektu był zakup samochodu 9 – osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych. Umowa została zrealizowana w grudniu 2022 roku.

Ostateczna wartość zadania: 262 151,50 zł.
Dofinansowanie PFRON: 84 000,00 zł.

 

Nasze prace na WOŚP

Prace ofiarowane na WOŚPNa początku stycznia na terapii zajęciowej zostały przygotowane prace plastyczne, które zostały przekazane do zelowskiego sztabu WOŚP działającego przy ZSO w Zelowie. Były to prace wykonane techniką decoupage oraz pastele podopiecznego pana Dariusza Nowaka. Biorąc udział w szlachetnej akcji też chcieliśmy pomóc wszystkim małym i dużym, na sprzęt niezbędny do walki z sepsą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wesprzeć 31 finał WOŚP.Prace pana Darka ofiarowane na WOŚP

Okres świąteczno - noworoczny w DPS

Mieszkańcy DPS podczas kolacji wigilijnejWigilia Świat Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający czas. Z tej okazji w naszym domu 21 grudnia zorganizowane zostało spotkanie wigilijne, w którym uczestniczył Pan Marek Jasiński Członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego.

Czytaj więcej...