Dzień Seniora

Dzień Seniora20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji odwiedzili naszych mieszkańców uczestnicy wraz z opiekunami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej, aby zorganizować zajęcia plastyczne.

Czytaj więcej...

,,Dzień Chłopaka"

dzień chłopakaZgodnie z tradycją przyjętą w naszym Domu w ostatni dzień września Panowie otrzymują słodką niespodziankę. Po śniadaniu nasi Panowie otrzymali upominek w postaci czekoladowego wafelka. Ten dzień od samego rana był przyjemny i słodki.

Święto pieczonego ziemniaka

GrillowanieW dniu 28 września został zorganizowany ostatni w tym roku grill, który oficjalnie kończy letnie biesiadowanie w ogrodzie DPS. Początek jesieni okazał się słoneczny, pogoda w tym dniu dopisała, więc wszyscy mieszkańcy i pracownicy chętnie skorzystali z takiej formy spędzenia czasu.

Czytaj więcej...

Rozgrywki tenisowe

Mieszkańcy podczas zawodówNasi podopieczni zostali zaproszeni 22 września do wzięcia udziału w I Turnieju Tenisa Stołowego, którego organizatorem były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Nasz Dom reprezentowało trzech zawodników, pan Artur, pan Michał i pan Leszek.

Czytaj więcej...

Relaks na Grobli

Wycieczka na Groblę15 września mieszkańcy i pracownicy Naszego Domu byli na autokarowej wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym, oddalonym ponad 20 kilometrów od Zabłot. Słoneczna, jeszcze letnia pogoda, zachęciła nas do poznania nowego otoczenia, odpoczynku wśród natury, spacerów oraz wyciszenia się.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Częstochowy

Wycieczka do CzęstochowyPod koniec września nadszedł czas długo wyczekiwanego wyjazdu na Jasną Górę. 21 września pogoda była ciepła i słoneczna, co sprzyjało naszej wyprawie. Po dojechaniu na miejsce był czas na zwiedzanie, chwilę zadumy i modlitwy. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha i Kaplicę Jasnogórską. 

Czytaj więcej...

,,Kolorami przez świat"

Uczestnicy konkursuTakie oto hasło przyświecało IX edycji Festiwalu Pomysłów Twórczych ,,Razem Lepiej", w którym uczestniczyliśmy 14 września w Aleksandrowie Łódzkim. Organizatorzy spotkania Fundacja Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A. przygotowała wiele atrakcji i konkursów. Mieszkańcy Naszego Domu brali udział w konkursie na najciekawszy występ artystyczny oraz zawodach sportowych.

Czytaj więcej...